Univerzálne riešenie

SmartFan je najmenšia, najtichšia a najúčinnejšia vetracia jednotka do obytných miestností vo svojej triede

Get Air

Najväčšie výhody našich riešení

Účinná

Perfect Perfusion Technology zaistí špeciálne tvarovaným výfukom vzduchu s integrovanou usmerňovacou lopatkou v kryte optimálne prúdenie vzduchu. V kombinácií s vysoko účinným axiálnym ventilátorom sa dosahuje minimálnej spotreby energie pri maximálnom výkone.

Bezhlučná

Tlmič hluku minimalizuje rušivé akustické vplyvy z okolia, a rovnako eliminuje zvuk prúdenia vzduchu ako aj samotného ventilátora.

Veľmi kompaktná

S priemerom vŕtaného otvoru 162 mm a minimálnou hrúbkou steny 270 mm patrí SmartFan k absolútne najmenším vetracím jednotkám do obytných miestností.

Funkčný a elegantný design

Akusticky a aerodynamicky optimalizovaný dizajnový kryt s hĺbkou iba 45 mm dokonale prilieha na každú stenu domu a zaujme zaobleným vzhľadom.

Štruktúra

3 hlavné komponenty SmartFan

1. Axiálny ventilátor

Reverzibilný axiálny ventilátor je srdcom ventilačného systému. Elektromagnetický pohonný systém umožňuje takmer bezhlučný chod motora pri súčasne vysokom výkone. Aerodynamicky tvarované lopatky rotora umožňujú vysoko účinné a tiché prúdenie vzduchu.

Axiálny ventilátor je reverzibilný, vďaka čomu môže meniť smer otáčania. Ventilátor je špeciálny tým, že výkon má takmer rovnaký v oboch smeroch otáčania.

2. Keramický výmenník tepla

Vysoko účinný keramický výmenník tepla vytvára pomocou sústavy kanálikov maximálnu možnú účinnú plochu na výmenu tepla a vďaka tomu je sa bežne dosahuje účinnosť rekuperácie tepla až 91%. Súčasne vďaka množstvu kanálikov vzniká veľmi nízka tlaková strata.

Vysoko kvalitným materiálom výmenníka tepla je špeciálna keramika, ktorá je odolná voči chemickým , tepelným a mechanickým vplyvom.

3. Kryty (vnútorné/vonkajšie)

Vysoko moderný kryt zaistí vďaka aerodynamicky optimálne tvarovanému výstupu vzduchu s integrovanou rozvádzaciu lopatkou (turbínová technológia) dokonalé usmernenie vzduchu. Výkon prúdenia vzduchu sa výrazne zvyšuje vďaka špeciálnemu tvarovaniu lopatky a krytu, čo potvrdili aj aerodynamické merania na univerzite v Düsseldorfe.

 

Inovatívne riešenie usmernenia prúdenia vzduchu zvyšuje výkon a účinnosť ventilátora a zaisťuje vyšší objemový prietok vzduchu pri veľmi nízkej spotrebe energie.

Vďaka veľmi plochej konštrukcii je hĺbka krytu iba 45 mm, a preto sa aj s možnosťou farebného prevedenia veľmi decentne hodí do vnútorných obytných ako aj vonkajších priestorov. Samotný zaoblený kryt je vizuálne veľmi atraktívny.

Tlmič hluku sa skladá z viac membránovej plastovej vrstvy vnútri v kryte, ktorý znižuje hluk a vetracia jednotka je pri 14,9 dB (A) takmer bezhlučná.

Princíp fungovania

SmartFan je decentralizovaná vetracia jednotka do obytných miestností s rekuperáciou tepla.

Vetracími jednotkami sú vybavené obytné priestory, kde zlepšujú vnútornú klímu riadením vetraním. Jednotka sa zabuduje do jednoduchého otvoru v stene a predstavuje spojenie vnútornej strany miestnosti s vonkajším prostredím, vďaka čomu je zabezpečená bezproblémová výmena vonkajšieho čerstvého vzduchu za vnútorný vydýchaný.

Pomocou integrovaného keramického výmenníka tepla sa dosahuje úroveň rekuperácie tepla až 91%. Výstupný prúd teplého odvádzaného vzduchu prechádza cez keramický výmenník tepla a ohrieva ho. Po 70tich sekundách odvádzania vzduchu z miestnosti sa zmení smer otáčania axiálneho ventilátora a ten začne nasávať do miestnosti čerstvý vonkajší vzduch. Ten je predhriaty prechodom cez vyhriaty keramický výmenník. Vďaka predhriatiu privádzaného vzduchu do miestnosti je možné ušetriť až 50%nákladov na vykurovanie. Vetracie jednotky najideálnejšie pracujú v párovom režime, čo znamená že jedna nasáva a druhá odvádza vzduch. Rovnako je ale možné každú jednotku ovládať jednotlivo.

SmartFan je decentralizovaná vetracia jednotka do obytných miestností s možnosťou rekuperácie tepla až 91%.

Montáž

Jednoduchá montáž

K osadeniu vetracej jednotky je treba v stene otvor s priemerom 162 mm. Z vonkajšej strany steny sa do otvoru nasunie montážna trubica s priemerom 160 mm spolu s vonkajším krytom. Následne sa trubica zafixuje v otvore. Do trubice sa zasunie vetracia jednotka, ktorá sa pomocou káblov spojí s riadiacou jednotkou. Nakoniec sa nasadí vnútorný kryt.

Sada pre hrubú stavbu a dokončovacia sada

Okrem kompletného systému ponúkame aj sadu na hrubú stavbu s montážnou trubkou, vonkajším krytom, krytom na omietku a dokončovaciu sadu s keramickým výmenníkom tela, ventilátorom, filtrom a vnútorným krytom. Podľa potreby si môžete objednať sadu, ktorú aktuálne potrebujete.

Ostaňme v kontakte

Máte na nás otázku, alebo sa zaujímate o cenovú ponuku pre váš projekt? Neváhajte nám napísať.